Strona głównaMotocykleHistoria legendarnych motocykli Harley Davidson

Historia legendarnych motocykli Harley Davidson

Harley Davidson Harley Davidson to znana marka motocykli, a wszystko zaczęło się w 1901 roku, kiedy młody człowiek o nazwisku William Harley opracował projekt silnika, który pasowałby do roweru.

W 1903 r. Pierwsze motocykle Harley Davidson zostały udostępnione publicznie, kiedy William Harley i jego przyjaciel Arthur Davidson wyprodukowali jeden zbudowany jako motocykl wyścigowy. Został zakupiony przez jednego z ich szkolnych przyjaciół Henry’ego Meyera. W tym czasie zakład produkcyjny Harley Davidson był niczym więcej jak surową drewnianą szopą z napisem „Harley Davidson Motor Company” na przednich drzwiach.

1905 był ważnym rokiem dla Harleya Davidsona, ponieważ zatrudnili pierwszego pracownika etatowego, a jeden z motocykli wygrał wyścig w Chicago, co w pewnym sensie umieściło go na mapie. Lata mijają, a lata 50. XX wieku to zwycięskie wyścigi Harleya Davidsona, które pojawiają się na okładkach magazynów u Elvisa Presleya i stają się popularną marką wśród entuzjastów wyścigów i motocykli na całym świecie.

W 1983 roku powstała Harley Owners Group, która została nazwana HOG. Stał się największym klubem motocyklowym na świecie, sponsorowanym przez fabrykę. W ciągu zaledwie sześciu lat klub powiększył się o ponad 90 000 członków. W 1987 roku Harley Davidson został wpisany na New York Stick Exchange, a właściciele wszędzie zdawali sobie sprawę z tego, jak mądrze zainwestowali!

Minęło więcej lat, a Harley Davidson regularnie wymyśla nowe motocykle, wygrywając więcej wyścigów i sprzedając więcej motocykli niż jakikolwiek inny producent. W 2006 r. Harley Davidson wyznaczył pierwszego autoryzowanego dealera swoich motocykli w Chinach.

Dziś Harley Davidson produkuje szeroką gamę motocykli, które występują we wszystkich stylach, kształtach i kolorach. Harley Davidson nie tylko produkuje motocykle rekreacyjne i sportowe, ale także rowery turystyczne. Ultra Classic Electra Glide jest królem ich wszystkich, wyposażonym w dodatkowe funkcje i zapewniającym najwyższy komfort. Jest nawet wyposażony w zaawansowany system audio!

Chociaż Harley Davidson jest najbardziej znany ze swoich motocykli, produkuje również pełną linię akcesoriów uzupełniających ich motocykle. Niektóre z dostępnych akcesoriów obejmują wózki boczne, sakwy i torby, chromowane pokrowce, szyby, siedzenia, lusterka, oparcia, elementy sterowania ręcznego i kierownice.

Wykonują również pełną linię odzieży, w tym wyroby skórzane, ciepłe, zimne i mokre ubrania, kaski, rękawiczki, kurtki, kamizelki, koszule, spodnie, buty, okulary, a także strój wyścigowy. Tam linia akcesoriów odzieżowych jest dostępna w szerokiej gamie rozmiarów dla mężczyzn i kobiet, a także dla dzieci.

Jeśli jesteś na rynku, aby kupić Harley Davidson, będziesz mógł go znaleźć bez względu na to, gdzie jesteś na świecie. Harley Davidson ma przedstawicielstwa w ponad 60 krajach, a jako firma zatrudnia ponad 9 000 osób.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne